Wesele w plenerze - jak je zorganizować?

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.04.2020

Wesele w plenerze - jak je zorganizować?
Wesele w plenerze to dobry pomysł niezależnie od tego, gdzie odbywa się sam ślub. Jeśli jednak są to dwa różne miejsca, warto zapewnić gościom odpowiedni transport z miejsca zaślubin do miejsca wesela – szczególnie, gdy impreza plenerowa odbywa się pod miastem i odległość jest spora. Zapewnienie gościom transportu może cię kosztować ok. 300-1000 zł. Cena zależy od liczby pasażerów, odległości do przejechania, a nawet klasy autokaru

Gdzie zorganizować wesele plenerowe?

Wybierając miejsce na ślub w plenerze, należy wziąć pod uwagę nie tylko malowniczość otoczenia. Musimy również zwrócić uwagę na: łatwy dojazd, możliwie równe i płaskie podłoże, a także pustą przestrzeń, na której będzie mógł stanąć namiot weselny.

Wesele w ogrodzie

To jedna z najbardziej popularnych form wesela plenerowego. Jeśli sami jesteśmy posiadaczami ogrodu, który mógłby pomieścić wszystkich naszych gości, to kwestię miejsca mamy właściwie z głowy. Jeśli nie - być może mamy wśród znajomych kogoś, kto mógłby udostępnić lub wynająć nam swój ogród na ten wyjątkowy dzień. Warto również zapytać o możliwość zorganizowania wesela na terenie hoteli, restauracji, zamku, a nawet kościoła.

Wesele w namiocie

Organizując imprezę w plenerze, powinniśmy koniecznie pomyśleć o zadaszeniu na wypadek deszczu. Namiot imprezowy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Taki namiot ochroni nie tylko nas i naszych gości, ale również stoły, parkiet taneczny, nagłośnienie oraz jedzenie. Świetnie sprawdzi się także, jako osłona przed słońcem i wiatrem. Taki namiot może wypożyczyć nam specjalna wypożyczalnia namiotów.

Dekoracje ślubne w plenerze - czego nie może zabraknąć?

Wesele w plenerze może wyglądać bardzo efektownie. Jednak wymagać to będzie od nas dużo wkładu własnego. Jeśli nie korzystamy z usług wedding planerki, musimy pamiętać o kilku niezbędnych kwestiach.

Nagłośnienie

Jest jednym z najważniejszych elementów na weselu. Muzyka stanowi nieodłączny element dobrej zabawy, a przecież właśnie o to chodzi w weselu, czyż nie? Bez odpowiedniego nagłośnienia 

Oświetlenie

To kolejna, fundamentalna kwestia przy organizacji przyjęcia w plenerze. Jeśli nasze wesele ma trwać do późnych godzin nocnych, nie liczmy na to, że o zmroku światło świec będzie wystarczające. Do oświetlenia tego typu imprez świetnie sprawdzą się popularne teraz cotton bolls, czy lampki w klimacie retro, dzięki którym osiągniemy wyjątkowo romantyczny nastrój.

Stoły i krzesła

Organizacja ślubu i wesela w plenerze wiąże się z tym, że o wiele rzeczy musimy zatroszczyć się sami. Jeśli w zaplanowaniu wesela pomaga nam specjalistyczna firma, zadbają oni również o odpowiednie miejsce do siedzenia dla naszych gości. Jeśli natomiast organizujemy wesele na własną rękę, nie zapomnijmy wybrać się do wypożyczalni stołów i krzeseł, w której zaopatrzymy się na czas naszego przyjęcia.

Dekoracja stołów

W przypadku wesela plenerowego, należy zadbać o miejsce do siedzenia dla naszych gości. Ważną kwestię odgrywa również dekoracja stołów. Musimy zdecydować o tym, czy chcemy używać obrusów, a może wystarczą nam bieżniki. Warto również zastanowić się nad pokrowcami na krzesła, wybrać kwiaty, które staną na stołach, a także inne tego typu dekoracje, które będą pasowały do tematu lub kolorów przewodnich wesela.

Jedzenie na weselu w plenerze

Namioty cateringowe

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są namioty cateringowe. To rozwiązanie, które zapewni profesjonalne przygotowanie posiłków na naszym weselu. Wynajęta przez nas firma cateringowa, przyjedzie na miejsce wesela z własną kuchnią i obsługą. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o to, że nasi goście pozostaną głodni.

Gotowanie na własną rękę

Jeśli nie macie zbyt dużo oszczędności, ale bardzo chcecie zorganizować wesele, możecie zastanowić się nad opcją samodzielnego gotowania. Co prawda, pochłania to znacznie więcej czasu, ale jeśli macie przy sobie zaufanych bliskich, z ich pomocą jest to, jak najbardziej możliwe. Zwłaszcza jeśli wśród Waszej rodziny i znajomych znajdują się ludzie, którzy gotują zawodowo, lub tacy, którym po prostu wychodzi to świetnie. Może więc warto zapytać mamy, czy nie zgodzi się przygotować dla naszych gości swój popisowy rosół?

Koszty związane z organizacją wesela plenerowego

Co prawda imprezy plenerowe wyglądają pięknie, ale mogą być także dosyć kosztowne. Koszty wesela pod namiotem są o wiele wyższe, niż w lokalu weselnym. Do standardowo podawanej ceny za osobę, trzeba doliczyć koszt namiotu oraz całego jego wyposażenia. 

Wady i zalety wesela w plenerze:

  • duża dowolność aranżacji wesela pod nasze oczekiwania - naszym jedynym ograniczeniem jest budżet!
  • kontakt z naturą 
  • przestrzeń większa niż na sali weselnej
  • okoliczności przyjazne rodzinom z małymi dziećmi
  • zmienne warunki pogodowe
  • wszechobecne owady
  • szybko robi się ciemno

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Zaproszenia na ślub - jak je pisać, a jak taktownie odmówić? Wzory.

Zaproszenia na ślub - jak je pisać, a jak taktownie odmówić? Wzory.

Zaproszenia na ślub - jak je pisać, a jak taktownie odmów...

Przeczytaj całość
Przysięga małżeńska - najważniejsze słowa wypowiadane w naszym życiu

Przysięga małżeńska - najważniejsze słowa wypowiadane w naszym życiu

Przysięga małżeńska - najważniejsze słowa wypowiadane w n...

Przeczytaj całość