Pierwszy taniec Łódź

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.11.2022

Pierwszy taniec Łódź

Nauka pierwszego tańca w Łodzi - od czego zacząć?

Jak każdą przygodę z nauką czegoś nowego, naukę tańca należy zacząć od określenia własnych oczekiwań. Zastanówmy się więc, jak według nas powinien wyglądać ten, dla wielu najważniejszy w życiu taniec.  Być może będzie to niezwykle uroczysty walc albo skoczny jive “z przymrużeniem oka”. Dzięki temu łatwiej będzie nam zdecydować o wyborze odpowiedniej dla nas szkoły tańca, a nasza współpraca z instruktorami będzie bardziej owocna. 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Decydując się na kurs tańca warto zapoznać się z ofertą interesującej nas szkoły. Najłatwiej możemy tego dokonać poprzez eksplorację strony internetowej danej placówki. Pozwoli nam to na porównanie w różnych placówkach istotnych kwestii, takich, jak rodzaj kursu (lekcje indywidualne, lub zajęcia grupowe), czas trwania kursu, cena oraz doświadczenie instruktorów.

Kurs tańca dla narzeczonych w Łodzi


Czym jest kurs tańca weselnego?

Kurs pierwszego tańca przeznaczony jest dla par planujących ślub i chcących przygotować się do pierwszego tańca wykonywanego podczas swojego przyjęcia weselnego. Został stworzony, aby umożliwić naukę najbardziej popularnych kroków tańców towarzyskich, najczęściej wykorzystywanych na weselach.

Pierwszy taniec w Łodzi - jaki styl wybrać?

Jeśli mamy trudności z podjęciem decyzji w kwestii stylu naszego pierwszego tańca, dobrze jest zapytać o poradę naszych instruktorów. Ich doświadczenie pomoże w dostosowaniu najbardziej odpowiedniego dla nas stylu tańca, który będzie pasował do naszych charakterów, temperamentów i poziomu umiejętności.  Możliwości jest wiele. Od klasycznego walca przez temperamentne tango, aż po sensualną rumbę. 

Szkoła tańca w Łodzi - jaką wybrać?


Czym się kierować, przy wyborze szkoły tańca w Łodzi?

Nie zawsze większe studio, oznacza “lepsze”, czy “bardziej profesjonalne” - i odwrotnie - mniejsze, mniej popularne wcale nie musi oznaczać “gorsze”. Zanim więc zdecydujemy się na kurs, dobrze jest sprawdzić opinie na temat interesującej nas szkoły. Dla wielu par istotną kwestię stanowi również lokalizacja. Łódź uznawana jest za najbardziej zakorkowane miasto w Polsce. Chociażby z tego względu, warto zwrócić uwagę na to gdzie znajduje się nasza placówka i czy jesteśmy w stanie sprawnie i szybko się do niej przemieścić. Takie kryterium warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli na co dzień prowadzimy aktywny i intensywny tryb życia. 

Studia tańca w Łodzi

Obecnie w Łodzi znajduje się kilkadziesiąt różnorodnych szkół tańca, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie. Większość placówek oferuje nam również kursy tańca dla narzeczonych. W centrum znajdziemy między innymi: Studio tańca Jankowski, Szkoły tańca Perfect show i My Dance oraz Akademię tańca Łódź. Jeżeli jednak szukamy szkoły nieco oddalonej od centrum miasta, na północy znajdziemy na przykład Akademię formy i tańca Odoriko, zaś na południu Studio tańca 4U.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Pierwszy taniec Wrocław

Pierwszy taniec Wrocław

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość
Pierwszy taniec Gdańsk

Pierwszy taniec Gdańsk

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość