Pierwszy taniec Lublin

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.11.2022

Pierwszy taniec Lublin

Zanim wybierzemy się na kurs pierwszego tańca, zastanówmy się wspólnie z partnerem, jakie są nasze oczekiwania wobec tego jedynego, niepowtarzalnego tańca. Kiedy jedni państwo młodzi marzyć będą o wyjątkowym walcu w wystawnej sali, inni zdecydują się na dynamicznego jive’a “z przymrużeniem oka”. Wcześniejsze określenie naszych oczekiwań pomoże zarówno instruktorowi w zbudowaniu choreografii, jak i nam w późniejszym opanowaniu jej.

Nauka pierwszego tańca w Lublinie - jaką szkołę wybrać?


Czym się kierować przy wyborze szkoły tańca w Lublinie?

Wybór szkoły tańca i dobór odpowiedniego instruktora, to dosyć istotna kwestia, zwłaszcza jeśli chcemy dobrze przygotować się do naszego pierwszego tańca weselnego. Jedną z najlepszych możliwych reklam dla szkół tańca jest rekomendacja od osób, które korzystały już z usług danej placówki. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretne studio, warto zwrócić uwagę na opinie, które z łatwością możemy znaleźć, chociażby w internecie. I choć nie zawsze internetowe opinie pokrywają się z rzeczywistością, w większości przypadków są one naprawdę wartościowe i trafne. Dla wielu par istotną kwestię stanowi również lokalizacja. To kryterium warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli na co dzień prowadzimy aktywny i intensywny tryb życia. Rzeczą całkowicie naturalną jest, że w takim przypadku nie możemy pozwolić sobie na to, aby dojazd na miejsce zajmował nam zbyt wiele czasu.

Studia tańca w Lublinie

Na terenie Lublina znajduje się całkiem sporo placówek oferujących kursy w zakresie pierwszego tańca, jak i ogólnie pojętego tańca towarzyskiego. W samym centrum znajdziemy kilkanaście szkół tańca. Szkoła tańca Step by step, studio tańca Pasja, Szkoła Tańca Zamek A&Ł Pawlak, czy Akademia Promocji Tańca Magdalena Woszczek to zaledwie kilka z nich. W północnej części miasta znajdziemy natomiast studio tańca Chassemi, zaś szkoła tańca Infinitum studio przesunięta jest nieco na południe od centrum Lublina.

Kurs tańca dla narzeczonych w Lublinie

Czym jest kurs tańca weselnego?

Kurs pierwszego tańca przeznaczony jest dla par planujących ślub i chcących przygotować się do pierwszego tańca wykonywanego podczas swojego przyjęcia weselnego. Został stworzony, aby umożliwić naukę najbardziej popularnych kroków tańców towarzyskich, najczęściej wykorzystywanych na weselach.

Indywidualny kurs tańca a grupowe zajęcia taneczne w Lublinie

Decydując się na kurs tańca weselnego, możemy wybrać indywidualne lekcje tańca lub grupowe zajęcia taneczne. Większość par wybiera indywidualny kurs tańca, ze względu na szereg możliwości z nim związanych, takich jak na przykład możliwość przygotowania choreografii do wybranej przez nas muzyki. Dzięki wyborowi tego rodzaju kursu narzeczeni mają również pewność, że cała uwaga instruktorów, poświęcona jest wyłącznie rozwojowi ich umiejętności. Zajęcia grupowe, to zdecydowanie rzadziej wybierana przez młodą parę forma nauki tańca. Jednak przy sumienności i zaangażowaniu może być ona równie skuteczna, jak i lekcje indywidualne. Zajęcia grupowe odbywają się w kameralnych grupach i są świetną okazją do nawiązania nowych znajomości. Zatem sprawdzą się idealnie dla par, które mają dość luźny stosunek do przyjęcia weselnego, a taniec traktują przede wszystkim, jak dobrą zabawę.

Szkoła tańca dla dorosłych w Lublinie


Gdzie kontynuować przygodę z tańcem w Lublinie?

Większość szkół oferujących kurs tańca dla narzeczonych, ma w swojej ofercie rozmaite kursy w zakresie tańca towarzyskiego. Jeśli więc czujemy się zainspirowani naszą przygodą z tańcem i mamy ochotę ją kontynuować, warto sprawdzić, czego jeszcze możemy nauczyć się w wybranej przez nas szkole tańca lub po prostu zdecydować się na inną placówkę. Na terenie Lublina jest ich na tyle dużo, że każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Szkoły tańca w Lublinie z kartą multisport

Obecnie coraz więcej szkół tańca honoruje karty multisport. Dlatego, jeżeli sami jesteśmy posiadaczami takiej karty, warto zorientować się, czy w wybranej przez nas placówce będziemy mogli skorzystać z przysługującej nam ulgi. I chociaż szczególną popularnością cieszą się kursy tańca towarzyskiego, karta multisport umożliwia również wzięcie udziału w kursach tańca solowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Pierwszy taniec Bydgoszcz

Pierwszy taniec Bydgoszcz

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość
Pierwszy taniec Szczecin

Pierwszy taniec Szczecin

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość