Pierwszy taniec Gdańsk

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.11.2022

Pierwszy taniec Gdańsk

Pierwszy taniec weselny w Gdańsku - od czego zacząć?

Przygotowania do pierwszego tańca, dobrze jest zacząć od określenia własnych oczekiwań z nim związanych. Zastanówmy się więc jaki charakter chcielibyśmy nadać swojemu tańcu. Podczas gdy marzeniem jednych państwa młodych będzie uroczysty walc zatańczony w plenerze z widokiem na Bałtyk, inni zechcą zaskoczyć swoich gości temperamentnym tangiem. Taka analiza pozwoli nam zaobserwować, czego oczekujemy od naszego przyjęcia weselnego, pierwszego tańca, jak i również od nas samych w tym dla wielu najważniejszym dniu w życiu.

Nauka pierwszego tańca w Gdańsku - jaką szkołę wybrać?


Czym się kierować przy wyborze szkoły tańca w Gdańsku?

Wybór szkoły tańca i dobór odpowiedniego instruktora, to dosyć istotna kwestia, zwłaszcza jeśli chcemy dobrze przygotować się do naszego pierwszego tańca weselnego. Coraz częściej zdarza się, że decydujemy się na konkretne studio tańca z tak zwanego “polecenia”. Jeśli natomiast nikt z naszych znajomych nie korzystał wcześniej z tego typu usług, warto przed podjęciem decyzji zapoznać się z opiniami oraz ofertą interesujących nas szkół tańca. Ważną kwestię stanowi również lokalizacja. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia i nie możemy pozwolić sobie na to, aby dojazd zajmował nam zbyt wiele czasu, warto wybrać szkołę tańca znajdującą się nieopodal naszej pracy lub na przykład miejsca zamieszkania.

O czym warto pamiętać, wybierając się na pierwsze zajęcia?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że nie należy się stresować naszym kursem tańca. Oczywiście to zupełnie zrozumiałe, jeśli zależy nam na tym, aby pierwszy taniec był efektowny i został zapamiętany przez gości. Natomiast jeżeli już mamy się stresować, to stresujmy się podczas wesela, a nie podczas kursu! Kurs pierwszego tańca ma za zadanie tak przygotować nas do tego ważnego momentu, abyśmy czuli się pewnie i swobodnie. Instruktorzy z reguły są naprawdę wyrozumiali i zdają sobie sprawę z tego, że skoro wybieramy się na lekcje tańca, to znaczy, że potrzebujemy w tej kwestii pomocy. Dlatego też nie bójmy się zadawać pytań, aby rozwiać nasze ewentualne wątpliwości.

Studia tańca w Trójmieście

W Gdańsku znajduje się blisko kilkadziesiąt placówek specjalizujących się w nauce tańca. Większość z nich oferuje również kurs pierwszego tańca. Są to m. in: Szkoła tańca Dance avenue, Szkołą tańca Love2dance, Dance Atelier Barbara Materka, Studio tańca Pod kwadratem, czy Studio tańca So fly. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu większość naszego czasu w ciągu dnia przebywamy w innej części trójmiasta, możemy szukać naszej szkoły w Sopocie lub Gdyni. Znajdziemy tam miejsca takie, jak np.: Szkoła tańca “Dance fusion Gdynia”, Profesjonalne studio tańca “Tango”, a także Szkoła tańca “The Salsa Kings” dla miłośników gorących rytmów.


Gdzie kontynuować przygodę z tańcem w Gdańsku?

W większości szkół prowadzących kurs pierwszego tańca, na co dzień odbywają się różnego rodzaju zajęcia taneczne. Jeśli więc nauka pierwszego tańca wzbudziła w nas chęć do kontynuowania przygody z taką formą aktywności fizycznej, warto zapoznać się z pozostałą ofertą wybranej przez nas szkoły. Nie należy się zrażać, jeśli w naszym studio nie znajdziemy niczego odpowiedniego. Różnorodność szkół tańca w Trójmieście jest na tyle duża, że z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Kurs tańca w Gdańsku z kartą multisport

Obecnie coraz więcej szkół tańca honoruje karty multisport. Jeżeli sami jesteśmy posiadaczami takiej karty, warto zorientować się, czy w wybranej przez nas placówce będziemy mogli skorzystać z przysługującej nam ulgi. I chociaż szczególną popularnością cieszą się kursy tańca towarzyskiego, karta multisport umożliwia również wzięcie udziału w kursach tańca solo.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Pierwszy taniec Łódź

Pierwszy taniec Łódź

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość
Pierwszy taniec Bydgoszcz

Pierwszy taniec Bydgoszcz

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość