Pierwszy taniec Szczecin

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.11.2022

Pierwszy taniec Szczecin

Nauka pierwszego tańca weselnego rozpoczyna się wraz z podjęciem decyzji o zapisaniu się na kurs, dlatego tak ważne jest nasze nastawienie. Nawet jeśli należymy do osób, które tego typu wydarzenia wolą spędzić za stołem przy rozmowach z bliskimi niż na parkiecie, nie zniechęcajmy się od razu. Potraktujmy nasz pierwszy taniec, jak każdą inną istotną weselną kwestię, do której trzeba się dobrze przygotować. A kto wie? Być może nawet po takim kursie tańca, ta forma aktywności na tyle nam się spodoba, że zechcemy kontynuować swoją przygodę z tańcem.

Nauka pierwszego tańca w Szczecinie - co powinienem wiedzieć, zanim dokonam wyboru placówki?


Czy dobór instruktora ma znaczenie?

Dobór odpowiedniego instruktora jest bardzo ważny. Dlatego dobrze jest upewnić się, czy w wybranej szkole zajęcia prowadzi wykwalifikowany nauczyciel. Instruktor zadba przede wszystkim o przygotowanie naszego tańca weselnego od strony technicznej. Pomoże nam zrealizować naszą wymarzoną wizję dotyczącą pierwszego tańca z możliwie największą dokładnością, lub (jeśli takiej wizji nie posiadamy), zasugeruje nam coś najbardziej odpowiedniego dla naszych temperamentów i umiejętności. Zdarza się, że narzeczeni decydują się na samodzielne przygotowanie choreografii, jednak jeśli nie czujemy się pewnie na parkiecie, lub po prostu zależy nam na tym, aby nasz pierwszy taniec był efektowny i został na długo w pamięci naszych gości, warto skorzystać z doświadczenia specjalistów.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Naszą uwagę powinna zwrócić zbyt niska cena, gdyż może to oznaczać niskie kwalifikacje nauczyciela lub inne niedogodności związane na przykład z lokalem. Większość par decyduje się na indywidualne lekcje pierwszego tańca. Natomiast jeśli interesuje nas ogólnie kurs tańca towarzyskiego, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy potem wykorzystali zdobyte umiejętności, podczas naszego tańca weselnego. Należy wtedy zwrócić uwagę na liczebność grupy podczas kursu. Optymalna liczba par przypadająca na jednego nauczyciela to nie więcej niż 5-6 par, gdyż przy większej liczbie osób nauka jest po prostu nieefektywna.

Szkoły tańca w Szczecinie - jaką wybrać?


Czym się kierować przy wyborze szkoły tańca w Szczecinie?

Przy wyborze warto kierować się lokalizacją. Szkoła znajdująca się blisko miejsca zamieszkania lub pracy, będzie dla nas wygodnym rozwiązaniem. I chociaż często wydaje nam się, że dobre taneczne studio to takie, które znajduje się w centrum miasta, na obrzeżach Szczecina również znajdziemy interesujące, profesjonalne placówki. Oferta Szczecińskich szkół tańca w większości pokrywa się ze sobą. Nie oznacza to, że w każdej z nich nauka tańca wygląda tak samo. Aby utwierdzić się w przekonaniu, że wybraliśmy odpowiednie studio z profesjonalnym podejściem, warto zapoznać się z opiniami na temat danej szkoły w zakresie interesującego nas kursu (w tym wypadku - kursu pierwszego tańca).

Studia tańca w Szczecinie

W Szczecinie znajdziemy kilkadziesiąt szkół tańca. Studio tańca Anna Kowalska, Szkoła tańca “Kimama”, Danceclub, Szkoła tańca “Gryf”, czy STT Studio tańca Terlecki, to zaledwie kilka spośród szkół posiadających w swojej ofercie kurs pierwszego tańca. Kurs ten jest dobrym rozwiązaniem na rozpoczęcie naszej przygody z tańcem. Nie należy jednak zapominać o tym, że swoje umiejętności taneczne możemy nabywać i rozwijać również na innego rodzaju zajęciach. Jeśli więc naszym marzeniem jest na przykład nauka popularnej teraz salsy, na ul. Pocztowej znajdziemy studio taneczne “Quiero Salsa”. Natomiast jeżeli interesuje nas nauka tańców solo, w Szkole tańca High Definition nabędziemy umiejętności w zakresie między innymi: jazz’u, modern jazz, czy dancehall. Studia tańca w Szczecinie oferują nam dużą różnorodność zarówno stylów tanecznych, jak i ogólnego charakteru przeprowadzanych zajęć. Z pewnością więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Pierwszy taniec Lublin

Pierwszy taniec Lublin

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość
Pierwszy Taniec Warszawa

Pierwszy Taniec Warszawa

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość