Dekoracja sali weselnej – jaki temat przewodni wesela wybrać?

Dekoracja sali weselnej – jaki temat przewodni wesela wybrać?

W tym szczególnym, dla wielu najszczęśliwszym dniu w życiu, warto zatroszczyć się o każdy szczegół. A wybór motywu przewodniego wesela, stanowi nie lada wyzwanie. Aby zachować spójność podczas uroczystości, należy być konsekwentnym w wyborze najdrobniejszych detali. Ważne aby charakter wesela był dopasowany do osobowości, jak i mentalności Młodej Pary. Pozwoli nam to zachować spójność i stworzy jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny klimat

Dekoracja boho:

Styl boho swoją prostotą wciąż potrafi skraść serce niejednej młodej pary. Na takie przyjęcie weselne doskonałym wyborem będzie sala skromna (najlepiej w otoczeniu jeziora, ogrodu, czy lasu). Owa forma idealnie sprawdzi się również podczas uroczystości w plenerze. Barwy charakterystyczne dla boho, to biel oraz kolory ziemi. Ślub w stylu boho wymaga rezygnacji ze zdobnych, wystawnych dekoracji, na rzecz tych subtelnych, ekologicznych, wykonanych zazwyczaj z surowców naturalnych, jak np.: bawełna, len, sznurek, drewno.

Dekoracja vintage:

Vintage to jeden z najczęściej wybieranych motywów ślubnych, polegający na  inspirowaniu się minionymi epokami. Słowa klucze to delikatność, subtelność i elegancja. Dominującym odcieniem jest biel, beż, pudrowy i brudny róż. Na sali udekorowanej w owym stylu nie powinno zabraknąć ciepłego światła, czy elementów sentymentalnych, takich jak np.: stare rodzinne zdjęcia, które przywołają mnóstwo wspomnień.

Dekoracja klasyczna:

Klasyczny styl wesela, to rozwiązanie idealne dla tradycjonalistów. Odpowiednim miejscem na zorganizowanie takiej uroczystości będzie sala bankietowa, a także wszelkie zabytkowe wnętrza. Dekoracje powinny być eleganckie i z klasą, ale bez zbędnego przepychu, o klasycznych formach i kolorach. Doskonałe dopełnienie stanowi w tym przypadku mnóstwo świec. Na stołach zaś powinny pojawić się bukiety kwiatów (np.: piwonii, róż).

Dekoracja glamour:

Dekoracja glamour to idealny wybór dla tych Par Młodych, które marzą o królewskim weselu niczym z bajki. Taka uroczystość odbywa się zazwyczaj w bogato zdobionych wnętrzach, czasem przypominających formą zamkową komnatę. Kolorami dobrze wpisującymi się w stylistykę glamour są złoto, srebro, czy na przykład miedź. W dekoracji często wykorzystuje się kryształy bądź brokat. Słowa, które najlepiej określają ten styl, to elegancja, wytworność, a nawet przepych. Warto jednak uważać na to, aby nie przesadzić z bogactwem dekoracji, gdyż spowoduje to efekt odwrotny do zamierzonego, sprawiając wrażenie kiczu.

Dekoracja światłem:

Absolutnym trendem jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia.
Ledy, światła, czy projekcje świetlne coraz częściej stosuje się nie tylko w wystroju sal weselnych, ale także w kościołach. W zależności od tego, jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć możemy użyć światła w odcieniach ciepłych lub zimnych. Dla tych, którym podczas wesela zależy na intymności i romantyzmie doskonałym dodatkiem będą po prostu świece. Gra świateł potrafi stworzyć niesamowity klimat, którego nie da się zastąpić niczym innym.

Najmodniejsze motywy kolorystyczne na rok 2019:

Kolor przewodni, to jeden z najważniejszych i najbardziej rzucających się w oczy, elementów wystroju sali weselnej. Potrafi on określić charakter naszego przyjęcia, szczególnie, jeżeli nie decydujemy się na konkretny motyw przewodni wesela. Wybór przewodniej barwy znacznie ułatwi podejmowanie pozostałych decyzji dekoracyjnych.

W roku 2019 do łask powraca złoto, które nawet w dużych ilościach potrafi wyglądać „smacznie” i szlachetnie. Dodatkowo bardzo modnym motywem ze względu na kolor i fakturę jest miedź. Możemy za jej pomocą zastąpić wspomniany złoty kolor, lub zastosować połączenie obydwu tych metali.

Przeciwstawnymi, ale równie porządanymi motywami kolorystycznymi są wszelkie odcienie zimne, takie jak granat, błękit, srebro, czy szarość. Możemy śmiało łączyć je ze sobą nawzajem. W przypadku srebra, różnorodność faktur, w zależności od zamierzonego efektu, daje nam nieograniczone możliwości.

W dalszym ciągu prawdziwym królem dekoracji i bukietów ślubnych pozostaje kolor fioletowy, a kluczem do sukcesu jest łączenie ze sobą wszelkich jego odcieni i struktur.

 

Zostaw komentarz