Fajny pierwszy taniec weselny – co sprawić, by taki był?

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.04.2020

Fajny pierwszy taniec weselny – co sprawić, by taki był?
Jeśli jesteście na zaawansowanym etapie planowania Waszego najpiękniejszego dnia, to na pewno musieliście już myśleć o pierwszym tańcu. Jeżeli jednak ciągle nie macie pomysłu, a wesele zbliża się wielkimi krokami, nie panikujcie. Pierwszy taniec nie musi być skomplikowany, czy wyjątkowy. Najważniejszy jest komfort i własna satysfakcja płynąca z tego tańca. Warto jednak pamiętać o paru prostych zasadach które pozwolą Wam szybko opracować pierwszy taniec, z którego będziecie bardzo zadowoleni.

Zastanówcie się nad tempem. Wolicie szybszą, czy wolniejsząmuzykę?

To jest chyba najbardziej podstawowa rada. Jeżeli zostałyWam niedużo czasu, to nie ma sensu porywać się z motyką na słońce i brać bardzoszybkie kawałki. Dużo prościej i szybciej jest ułożyć i nauczyć sięchoreografii pod wolniejszy podkład. Nie oznacza to jednak, że jesteścieskazani na „taniec przytulaniec”. Wręcz przeciwnie. Jeżeli jesteście odważni,to wolniejszy podkład również otwiera Wam drogę do eksperymentowania z różnymikrokami. Wszystko zależy od ilości czasu jaki Wam został. Natomiast jeżeliniestraszne Wam kroki taneczne, decydujcie się na coś żywszego. Szybkiepiosenki na pierwszych tańcach pojawiają się rzadziej, dlatego będzie też w tympewien powiew oryginalności, o którą tak wiele młodych par zabiega. Pierwszytaniec nie musi być długi To dość ważne przy planowaniu. Średni czas trwaniapierwszego tańca to około 2,5-3 minuty. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie,aby zorganizować krótszy, choć może dużo intensywniejszy, pierwszy taniec. Weźciepod uwagę co chcecie zatańczyć.

W poprzednim artykule opisaliśmy najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec.

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie.

Bez tego ani rusz. Pierwszy taniec zawsze wiąże się zogromnym stresem i presją wynikającą z otoczenia bliskiej rodziny i znajomych.Ta presja jest zupełnie niepotrzebna. To prawda, łatwiej pisać niż zrobić, alezastanówcie się. Wszyscy goście weselni są tam po to, aby cieszyć się Waszym szczęściemi miłością. To wszystko jest dla Was! Nie ma sensu się denerwować, gdyż towłaśnie Wy macie się tam dobrze bawić. Podstawą fajnego pierwszego tańca jestluźne podejście do tematu i wyzbycie się nerwów. Gdy je opanujecie, wszystkopójdzie z górki.

Taneczna „zasłona dymna”

Brzmi to intrygująco , ale to całkiem proste. Jest to dość prostysposób na zrobienie niesamowitej atmosfery dla Waszego pierwszego tańca! Tańcemw chmurach nazywamy pierwszy taniec w dymie unoszącym się nad parkietem. Jeżelinie mieliście czasu aby wszystko dopracować, to jest to genialny sposób nazrobienie fenomenalnego efekt w krótkim czasie. Znalezienie maszyny do dymujest bajecznie proste, gdyż znajduje się na wyposażeniu wielu sal weselnych.Prosty i szybki sposób z niesamowitym efektem końcowym.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Jak powinien wyglądać strój do pierwszego tańca? Idealna suknia ślubna na pierwszy taniec
Prezenty na rocznice ślubu – jakie dobrać?

Prezenty na rocznice ślubu – jakie dobrać?

Niebawem obchodzicie z drugą połówkę rocznicę ślubu? 💁‍♀️...

Przeczytaj całość