Fajny pierwszy taniec weselny – co sprawić, by taki był?

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 22.08.2022

Fajny pierwszy taniec weselny – co sprawić, by taki był?
Jeśli jesteście na zaawansowanym etapie planowania Waszego najpiękniejszego dnia, to na pewno musieliście już myśleć o pierwszym tańcu. Jeżeli jednak ciągle nie macie pomysłu, a wesele zbliża się wielkimi krokami, nie panikujcie. Pierwszy taniec nie musi być skomplikowany, czy wyjątkowy. Najważniejszy jest komfort i własna satysfakcja płynąca z tego tańca. Warto jednak pamiętać o paru prostych zasadach, które pozwolą Wam szybko opracować pierwszy taniec, z którego będziecie bardzo zadowoleni.

Zastanówcie się nad tempem, do którego zatańczycie niesamowity pierwszy taniec

Jeżeli zostały Wam niedużo czasu, to nie ma sensu porywać się z motyką na słońce i brać bardzo szybkie kawałki. Dużo prościej i szybciej jest ułożyć układ i nauczyć się choreografii pod wolniejszy podkład. Nie oznacza to jednak, że jesteście skazani na „taniec przytulaniec”. Wręcz przeciwnie. Jeżeli jesteście odważni, to wolniejszy podkład również otwiera Wam drogę do eksperymentowania z różnymi krokami. Wszystko zależy od ilości czasu, jaki Wam został. Natomiast jeżeli niestraszne Wam kroki taneczne, decydujcie się na coś żywszego.

Szybkie piosenki na pierwszych tańcach pojawiają się rzadziej, dlatego będzie też w tym pewien powiew oryginalności, o którą tak wiele młodych par zabiega. Pierwszy taniec na weselu nie musi być długi To dość ważne przy planowaniu. Średni czas trwania pierwszego tańca to około 2,5-3 minuty. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować krótszy, choć może dużo intensywniejszy, pierwszy taniec. Weźcie pod uwagę co chcecie zatańczyć.

W poprzednim artykule opisaliśmy najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec.


Najważniejsze jest pozytywne nastawienie do pierwszego tańca

Bez tego ani rusz. Pierwszy taniec zawsze wiąże się z ogromnym stresem i presją wynikającą z otoczenia bliskiej rodziny i znajomych. Ta presja jest zupełnie niepotrzebna. To prawda, łatwiej pisać niż zrobić, ale zastanówcie się. Wszyscy goście weselni są tam po to, aby cieszyć się Waszym szczęściem i miłością. To wszystko jest dla Was! Nie ma sensu się denerwować, gdyż to właśnie Wy macie się tam dobrze bawić. Podstawą fajnego pierwszego tańca jest luźne podejście do tematu i wyzbycie się nerwów. Gdy je opanujecie, wszystko pójdzie z górki.

Taneczna „zasłona dymna” na nietypowy pierwszy taniec

Brzmi to intrygująco, ale to całkiem proste. Jest to dość prosty sposób na zrobienie niesamowitej atmosfery dla Waszego pierwszego tańca! Tańcem w chmurach nazywamy pierwszy taniec w dymie unoszącym się nad parkietem. Jeżeli nie mieliście czasu, aby wszystko dopracować, to jest to genialny sposób na zrobienie fenomenalnego efekt w krótkim czasie. Znalezienie maszyny do dymu jest bajecznie proste, gdyż znajduje się na wyposażeniu wielu sal weselnych. Prosty i szybki sposób z niesamowitym efektem.


Spontaniczny i oryginalny pierwszy taniec

Jeżeli jesteście osobami, które niczym się nie stresują, to możecie pójść na "żywioł" i po prostu zatańczyć nietypowy pierwszy taniec, którego wcześniej nie ćwiczyliście. Żeby nieco go uatrakcyjnić, możecie poprosić druhny ślubne, aby w umówionym momencie wystrzeliły konfetti. Dzięki temu zaskoczycie swoich gości i odciągnięcie uwagę od nie zawsze dokładnych kroków.

Pierwszy taniec - niespodzianka w wesołym wydaniu

Obawiacie się, że poradzicie sobie ze zbyt trudną choreografią? A może nie przepadacie za romantycznymi piosenkami? To żaden problem. Możesz zacząć do jakiego znanego utworu, aby po 40-50 sekundach Wasz pierwszy raniec przerodził się w oryginalną niespodziankę i prawdziwe show dla gości. Decydując się na śmieszny lub klubowy kawałek możecie dowolnie tańczyć - bez z góry ustalonych kroków. A pierwsze kilkadziesiąt sekund minie tak szybko, że nawet przy stresie będziesz w stanie wytrzymać przez ten czas.


Niesamowity pierwszy taniec - piękna choreografia do ulubionej muzyki

W każdej sytuacji życiowej stawiacie na profesjonalizm i nie inaczej jest, jeżeli chodzi o pierwszy taniec? W takim razie czeka Was kurs pierwszego tańca pod okiem profesjonalisty i dużo pracy. Wyćwiczone choreografie taneczne, zwłaszcza te trudniejsze, dobrze prezentują się, kiedy wypadają naturalnie. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na trening i zacząć dostatecznie wcześnie, aby nauczyć się wszystkiego bez stresu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Tort Weselny? Sprawdź 7 Pomysłów, Czym Go Zastąpić na Przyjęciu!

Tort Weselny? Sprawdź 7 Pomysłów, Czym Go Zastąpić na Przyjęciu!

Torty weselne to nie Wasza bajka? 🍰 Sprawdźcie co, zamias...

Przeczytaj całość
Prezenty na rocznice ślubu – jakie dobrać?

Prezenty na rocznice ślubu – jakie dobrać?

Niebawem obchodzicie z drugą połówkę rocznicę ślubu? 💁‍♀️...

Przeczytaj całość