Buty ślubne - klasyczne czy ekstrawaganckie. Jakie wybrać?

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 01.08.2022

Buty ślubne - klasyczne czy ekstrawaganckie. Jakie wybrać?
Buty są jednym z najbardziej lubianych dodatków kobiet. Jak to mówiła Marilyn Monroe - „Daj kobiecie odpowiednie buty, a podbije świat”. Są one drobnym, ale bardzo ważnym elementem ubioru, którego nie należy lekceważyć. Nie możemy pozwolić, by nas obcierały, były niewygodne, źle wyglądały, bądź nie pasowały do całości — zwłaszcza jeżeli są to buty na wesele. Większość osób stawia na klasyczne — białe, bądź beżowe buty, lecz wśród Panien Młodych nie brak też tych bardziej odważnych. Sprawdź najciekawsze propozycje butów na wesele.

Klasyczne i tradycyjne buty ślubne

Odcienie beżu, biel, kolor szampana, są kolorami najbardziej popularnymi wśród butów ślubnych. Klasycznie nie znaczy jednak nudno. Tutaj również możemy poszaleć, decydując się na modele z kryształami, cyrkoniami, czy na bardziej lub mniej wycięte kształty.

  • Kolor szampana, złoto bądź srebro wcale nie oznaczają przesady. Właśnie przy tych kolorach najlepiej sprawdzają się buty niepełne.
  • Cyrkonie i wielkie zdobienia pojawiają się najczęściej przy kolorze beżowym, dzięki jego subtelności, kryształy wysuwają się na pierwszy plan.

Zależnie od tego czy pewnie czujemy się na „wysokościach”, czy bardziej stawiamy na stabilność niewielkiego obcasa, dobieramy również jego wysokość. Pierwszy taniec nie powinien być zakłócony obcasami, w których nie możemy poruszać się swobodnie. Możliwości jest ogrom, a wszystko zależy jedynie od nas. Trzeba jednak pamiętać o tym, że buty na wesele powinny pasować do stylu, na jaki zdecydowaliśmy się przy wyborze sukni ślubnej, makijażu, fryzury czy nawet dekoracji sali weselnej. Wszystko powinno być spójne. Gdy wszystkie ozdoby i dodatki są bardzo delikatne, buty również powinny takie pozostać.


Szpilki czy buty ślubne na niskim obcasie?

Zwłaszcza wśród osób starszych panuje przekonanie, że buty na wesele odpowiednie do sukienki to szpilki. Wiele młodych osób zdecydowanie bardziej niż na zachowanie konwenansów stawia na własną wygodę - i słusznie. Buty ślubne na niskim obcasie mogą prezentować się równie dobrze, co wysokie i niekoniecznie wygodne szpilki. Nie trzeba od razu  wybierać trampek, które wywołają oburzenie starszej części rodziny. Można zdecydować się np. na balerinki ślubne zdobione:

  • cyrkoniami,
  • koronką,
  • haftem,
  • diamencikami.

Możliwości jest naprawdę sporo - tym bardziej że oferują je znane sklepy sieciowe. Można w nich nabyć wygodne i eleganckie buty ślubne na niskim obcasie w naprawdę dobrej cenie. Co więcej, takie buty na wesele zwykle można wykorzystać przy innej okazji - szczególnie stawiając na kolor beżowy, srebro czy złoto, które zawsze są w modzie.


Kolorowe buty na ślub

Kolorowe buty na wesele są coraz częściej spotykane wśród Panien Młodych. Można zauważyć, że coraz bardziej staramy się odbiec od tradycjonalnych rozwiązać, by ją nieco przełamać i wprowadzić coś swojego, nowatorskiego. Przejawiają się one w różnych formach, od delikatnych pastelowych odcieni, po ostre wyraziste róże i czerwienie. Zmieniają się kolory, ale zasada cały czas pozostaje ta sama, wszystko staramy się dobrać do całości wystroju. Jeśli więc na przykład zdecydujemy się na wyrazisty burgund, bukiet ślubny czy mucha, bądź krawat Pana Młodego również mogą być w tym kolorze.


Ciekawym rozwiązaniem są również czarne buty. Zazwyczaj trudno dobrać je tak, by dobrze grały z całością. Sprawdzają się najczęściej, gdy całość osadzona jest mocno w stylu glamour. Ciekawie prezentuje się również zestawienie czerni ze złotem, które nieco przełamuje tę ciemną barwę. Takie buty na wesele wymagają jednak odwagi, dlatego zwykle wybierają je panny młode z charakterem.

Pamiętajmy, że jest to nasz dzień i nasza decyzja. Nie powinniśmy się zamykać w żadnych ramach, ani wytycznych. Najważniejsze jest to, jak my czujemy się w danych butach. Reszta jest sprawą drugorzędną. Jeżeli więc podobają Ci się kolorowe, nietypowe buty ślubne - zaszalej i taki wybierz. A jeśli czujesz, że obcasy nie są opcją dla Ciebie, to postaw na buty ślubne na niskim obcasie i nie zwracaj uwagi na opinię innych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Moda dla druhny ślubnej - co włożyć na siebie w tym niezwykłym dniu?

Moda dla druhny ślubnej - co włożyć na siebie w tym niezwykłym dniu?

Czeka Cię ważna rola i szukasz sukienki dla świadkowej? 👗...

Przeczytaj całość
Welon ślubny - jak i dlaczego go nosimy?

Welon ślubny - jak i dlaczego go nosimy?

Welon ślubny to prawdziwy atrybut Panny Młodej 👰 Ten doda...

Przeczytaj całość