Buty ślubne - klasyczne czy ekstrawaganckie. Jakie wybrać?

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.04.2020

Buty ślubne - klasyczne czy ekstrawaganckie. Jakie wybrać?

Buty ślubne - klasyczne czy ekstrawaganckie. Jakie wybrać?

Jak wiemy nie od dziś buty są jednym z najbardziej lubianych dodatków kobiet. Jak to mówiła Marilyn Monroe - “Daj kobiecie odpowiednie buty, a podbije świat”. Są one drobnym, ale bardzo ważnym elementem ubioru, którego nie należy lekceważyć. Nie możemy pozwolić, by nas obcierały, były niewygodne, źle wyglądały, bądź nie pasowały do całości. Większość z nas stawia na klasyczne - białe, bądź beżowe buty, lecz wśród Panien Młodych nie brak też tych bardziej odważnych, które swoje kreacje wieńczą kolorami mocno kontrastowymi, a czasem nawet czernią. Na co postawić? Klasyczne, kontrastowe, czy ekstrawaganckie? Mamy dla was parę podpowiedzi.

Klasyczne i tradycyjnie buty ślubne

Odcienie beżu, biel, kolor szampana, są kolorami najbardziej popularnymi wśród butów ślubnych. Klasycznie nie znaczy jednak nudno. Tutaj również możemy poszaleć, decydując się na modele z kryształami, cyrkoniami, czy na bardziej lub mniej wycięte kształty. Kolor szampana, złoto bądź srebro wcale nie oznaczają przesady. Właśnie przy tych kolorach najlepiej sprawdzają się buty niepełne. Cyrkonie i wielkie zdobienia pojawiają się najczęściej przy kolorze beżowym, dzięki jego subtelności, kryształy wysuwają się na pierwszy plan. W zależności od tego czy pewnie czujemy się na “wysokościach”, czy bardziej stawiamy na stabilność niewielkiego obcasa, dobieramy również jego wysokość. Pierwszy taniec nie powinien być zakłócony obcasami w których nie możemy poruszać się swobodnie. Możliwości jest ogrom, a wszystko zależy jedynie od nas. Trzeba jednak pamiętać o tym, że powinny one pasować do stylu na jaki zdecydowaliśmy się przy wyborze sukni ślubnej, makijażu, fryzury czy nawet dekoracji sali weselnej. Wszystko powinno być spójne. Gdy wszystkie ozdoby i dodatki są bardzo delikatne, buty również powinny takie pozostać.

Kolorowe buty na ślub

Kolorowe buty są coraz częściej spotykane wśród Panien Młodych. Można zauważyć, że coraz bardziej staramy się odbiec od tradycjonalnych rozwiązać, by ją nieco przełamać i wprowadzić coś swojego, nowatorskiego. Przejawiają się one w różnych formach, od delikatnych pastelowych odcieni, po ostre wyraziste róże i czerwienie. Zmieniają się kolory, ale zasada cały czas pozostaje ta sama, wszystko staramy się dobrać do całości wystroju. Jeśli więc na przykład zdecydujemy się na wyrazisty burgund, bukiet ślubny również może składać się z kwiatów w tym kolorze, zarówno jak mucha, bądź krawat Pana Młodego. Ciekawym rozwiązaniem są również czarne buty. Zazwyczaj ciężko dobrać je tak, by dobrze grały z całością. Sprawdzają się najczęściej , gdy całość osadzona jest mocno w stylu Glamour.

Pamiętajmy jednak, że jest to nasz dzień i nasza decyzja. Nie powinniśmy się zamykać w żadnych ramach, ani wytycznych. Najważniejsze jest to, jak my czujemy się w danych butach. Reszta jest sprawą drugorzędną.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Moda dla druhny ślubnej - co włożyć na siebie w tym niezwykłym dniu?

Moda dla druhny ślubnej - co włożyć na siebie w tym niezwykłym dniu?

Moda dla druhny ślubnej - co włożyć na siebie w tym niezw...

Przeczytaj całość
Welon ślubny - jak i dlaczego go nosimy?

Welon ślubny - jak i dlaczego go nosimy?

Welon we włosach to prawdziwy atrybut panny młodej. Dodat...

Przeczytaj całość