Co zrobić by makijaż ślubny był idealny? 7 ważnych porad!

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.04.2020

Co zrobić by makijaż ślubny był idealny? 7 ważnych porad!
Ślub jest bardzo niezwykłym wydarzeniem i już od dziecka, jako małe dziewczynki wyobrażamy sobie, że będziemy wyglądać tego dnia idealnie. Każda z nas chce przecież poczuć się wyjątkowo, ale oprócz sukni ślubnej, warto pomyśleć również o fryzjerze oraz makijażu. Nasuwają się w tej kwestii pytania, czy makijaż powinnyśmy wykonywać same, czy może postawić na profesjonalistę? Jeśli już zdecydujemy się na makijaż samodzielny, jak się do tego zabrać? Przychodzimy do was z pomocą w postaci 7 ważnych porad!

Jeśli tylko jest taka możliwość, warto oddać się w ręce profesjonalisty.

Dzień ślubu jest przepełniony emocjami i stresem, warto więc nie dodawać sobie zmartwień i zadań, których i tak jest ogrom. Coraz częściej nawet wizażystki nie zajmują się tym zadaniem same, ponieważ przy dużym natłoku spraw i wydarzeń tego dnia, po prostu nie mają do tego głowy.

O cerę należy zadbać na długo przed dniem ślubu.

Warto odpowiednio przygotować naszą cerę na ten wielki dzień. Zadbać o nawilżenie skóry, peelingi, które złuszczają martwy naskórek, wszelkiego rodzaju maski.

Depilacja twarzy

Usuwanie zbędnego owłosienia twarzy, czy to wąsika, czy brwi należy wykonywać maksymalnie dzień przed wykonaniem makijażu. Skóra twarzy jest bardzo delikatna, więc musimy jej dać czas na regenerację po takim zabiegu.

Sen

Sen jest bardzo istotny w wyglądzie naszej cery. Porządnie się wyśpij! Unikniesz w ten sposób worków pod oczami, a cera będzie wyglądała zdrowiej i promienniej.

Delikatnie, czy wyraziście?

Pamiętajmy, że zadaniem makijażu jest jedynie podkreślenie piękna Panny Młodej. Szczególnie przez fakt, że suknie ślubne są najczęściej jasne, mocny makijaż będzie dużym kontrastem. Nie należy więc przesadzać z intensywnością makijażu. Powinien on jednak odzwierciedlać nas, nasz charakter i osobowość. Trzeba również wziąć pod uwagę, że na zdjęciach makijaż jest dużo słabiej widoczny, więc warto nałożyć go troszkę więcej niż robimy to każdego dnia.

Trwałość, czyli jak utrzymać makijaż ślubny całą noc?

Dzień ślubu jest pełen emocji, możemy się popłakać czy wzruszyć. Tusz wodoodporny jest tu koniecznością, nie chcemy przecież by wraz z łzami spłynął makijaż. Warto użyć również najlepiej sprawdzonej bazy pod makijaż, oraz pudru, by jak najmocniej utrwalić całość.

Nie eksperymentuj w dniu ślubu.

Pamiętaj, że ten dzień nie jest od testowania produktów. Jeśli nie wiesz jak Twój organizm reaguje na dany produkt, lepiej użyć czegoś sprawdzonego, nawet jeśli ma niesamowite rekomendacje. Nawet jeśli rodzaj naszej skóry i jej typ jest podobny, każda jest w gruncie rzeczy inna i konieczne jest wcześniejsze przetestowanie produktu na sobie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Eksperci radzą - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny

Eksperci radzą - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny

Eksperci radzą - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny

Przeczytaj całość
Moda dla druhny ślubnej - co włożyć na siebie w tym niezwykłym dniu?

Moda dla druhny ślubnej - co włożyć na siebie w tym niezwykłym dniu?

Moda dla druhny ślubnej - co włożyć na siebie w tym niezw...

Przeczytaj całość