6 najczęstszych błędów przy makijażu ślubnym. Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.08.2022

6 najczęstszych błędów przy makijażu ślubnym. Sprawdź na co zwrócić uwagę!
Makijaż ślubny nieco różni się od standardowego makijażu wykonywanego każdego dnia. Wszystkie o tym wiemy, a mimo to nadal duża część z nas popełnia wiele błędów z nim związanych. Przychodzimy do Was z pomocą, by przestrzec przed najczęstszymi z nich. Wiedząc, jakie błędy w makijażu ślubnym popełnia znaczna część Panien Młodych, można uchronić się przed sporą katastrofą. Poznaj je wszystkie.

Pomaluję się sama

Jest to bardzo częsty błąd, wynikający z tego, że nie bierzemy pod uwagę, że nie jest to zwyczajny dzień. Z samodzielnie wykonanego make-upu ślubnego rezygnują często nawet same wizażystki. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest? Ponieważ jako Panny Młode często bardzo się stresujemy w dniu ślubu. Trzęsą nam się ręce, jesteśmy roztrzepane i zwyczajnie nie mamy głowy, by podjąć się tego zadania, na które przecież mamy określony czas. Efekt jest taki, że makijaż ślubny, który zawsze wychodzi świetnie, tego dnia nie jest satysfakcjonujący, a na inne rozwiązania po prostu brak nam już czasu. Nie przewidujesz takiego scenariusza? Oddaj się w ręce profesjonalistów.

Brak sprawdzenia makijażu ślubnego

Nie dopuść do tego, ponieważ jest on szalenie ważny. To właśnie na próbnym makijażu masz niepowtarzalną szansę go przetestować. Jeśli coś Ci nie odpowiada, zawsze można poprosić o zmianę, bądź całkowicie zmienić wizażystkę. To coś, na co w dniu ślubu nie będzie czasu. Pamiętaj także, że Twoja wstępna wizja może nieco różnić się od tego, co będzie do Ciebie pasowało. Nie bez powodu wizażystki często podkreślają, że inaczej wygląda makijaż ślubny dla brunetek, a inaczej dla blondynek. Na próbnym spotkaniu ze specjalistką (lub specjalistą) wspólnie określicie, jak będzie wyglądała całość - tak, abyś Ty czuła się dobrze i wyglądała cudownie.


Brak wodoodpornych kosmetyków

Dzień ślubny jest pełen wzruszeń i emocji. Nie możemy pozwolić, by makijaż spłynął wraz ze łzami, a jednak nadal jest to bardzo często popełniany błąd w makijażu. Warto także pamiętać o tym, że czeka Cię pierwszy taniec. Jeżeli jest to spokojny "przytulaniec", to nie masz się czego obawiać. Gorzej, jeżeli zdecydowaliście się z partnerem na żywiołowy układ taneczny. W takim przypadku powinnaś pamiętać, że Twój ślubny make-up powinien podołać także temu wyzwaniu.

Eksperymenty - stąd biorą się błędy w makijażu ślubnym

Wszystko, co zostanie zastosowane w dniu ślubu powinno zostać wcześniej przetestowane. Ślub zdecydowanie nie jest odpowiednim dniem na testowanie kosmetyków, bo nie możemy przewidzieć, co z tego wyjdzie. Może się uda, gorzej jednak jak zostaniemy z nieudanym eksperymentem i nie będziemy miały możliwości nic poprawić. Skorzystanie z nowych cieni powoduje błędy w makijażu oka. Z kolei użycie nowego podkładu może sprawić, że "spłynie" z twarzy tuż po uroczystości w kościele. Od takich właśnie spraw mamy makijaż próbny, na którym wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik.Brak spójności - błędy w makijażu oka i nie tylko

Pamiętajmy, że makijaż musi współgrać z całością, której jest zwieńczeniem. Bardzo mocny makijaż nie będzie dobrym rozwiązaniem dla delikatnej zwiewnej sukni. Delikatny natomiast nie do końca nadaje się do stylu Glamour, który pełen jest kontrastów. Zanim ustalisz ze swoją wizażystką ostateczną koncepcję - pokaż jej sukienkę. Dobra specjalistka powinna także wiedzieć, co będzie najlepiej pasowało do konkretnej kreacji. Jeżeli ma doświadczenie i dobre opinie, to warto zdać się na nią.

Awaryjne kosmetyki - to one uratują Twój ślubny make-up

Nawet najtrwalszy makijaż musi być czasem poprawiany. Nie zapomnij zabrać paru najważniejszych kosmetyków, dzięki którym będziesz mogła go naprawić. Zazwyczaj wystarcza do tego tusz, puder, szminka bądź błyszczyk i róż. Przydatne mogą się okazać także specjalne bibułki absorbujące sebum. Zaopatrz się w swój zestaw awaryjny lub dopytaj, czy Twoja wizażystka takiego nie oferuje. Coraz więcej specjalistek dba o to, aby Panna Młoda czuła się dobrze nie tylko na początku przyjęcia, ale przez całą noc. Zdarza się więc, że przy ślubnym make-upie dają swoim klientom niewielką paczuszkę, w której znajdują wszystko, co niezbędne do poprawek.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec - aż 97 utworów! Poznaj TOP sezonu 2022
Eksperci radzą - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny

Eksperci radzą - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny

Wybierasz makijaż ślubny? 👰 Chcesz, aby był idealny? Pami...

Przeczytaj całość