6 najczęstszych błędów przy makijażu ślubnym. Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.04.2020

6 najczęstszych błędów przy makijażu ślubnym. Sprawdź na co zwrócić uwagę!
Makijaż ślubny, nieco różni się od standardowego makijażu wykonywanego każdego dnia. Wszystkie o tym wiemy, a mimo to nadal duża część z nas popełnia wiele błędów z nim związanych. Przychodzimy do was z pomocą, by przestrzec przed najczęstszymi z nich.

Pomaluję się sama

Jest to bardzo częsty błąd, wynikający z tego, że nie bierzemy pod uwagę, że nie jest to zwyczajny dzień. Rezygnują z tego nawet wizażystki, ponieważ często bardzo się stresujemy w dniu ślubu. Trzęsą nam się ręce, jesteśmy roztrzepane i zwyczajnie nie mamy głowy, by podjąć się tego zadania, na które przecież mamy określony czas. Efekt jest taki, że makijaż, który zawsze wychodzi świetnie, tego dnia nie jest satysfakcjonujący, a na inne rozwiązania po prostu brak nam już czasu.

Brak makijażu ślubnego

Nie dopuść do tego, ponieważ jest on szalenie ważny. To właśnie na próbnym makijażu masz niepowtarzalną szansę go przetestować. Jeśli coś Ci nie odpowiada, zawsze można poprosić o zmianę, bądź całkowicie zmienić wizażystkę. To coś na co w dniu ślubu nie będzie czasu.

Brak wodoodpornych kosmetyków

Jest to dzień pełen wzruszeń i emocji. Nie możemy pozwolić, by makijaż spłynął wraz ze łzami, a jednak nadal jest to bardzo często popełniany błąd w makijażu.

Eksperymenty

Wszystko co zostanie zastosowane w dniu ślubu powinno zostać wcześniej przetestowane.

Ślub nie jest odpowiednim dniem na testowanie kosmetyków, bo nie możemy przewidzieć, co z tego wyjdzie. Może się uda, gorzej jednak jak zostaniemy z nieudanym eksperymentem i nie będziemy miały możliwości nic poprawić.

Od takich właśnie spraw mamy makijaż próbny, na którym wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik.

Brak spójności

Pamiętajmy, że makijaż musi współgrać z całością, której jest zwieńczeniem. Bardzo mocny makijaż nie będzie dobrym rozwiązaniem dla delikatnej zwiewnej sukni. Delikatny natomiast nie do końca nadaje się do stylu Glamour, który pełen jest kontrastów.

Awaryjne kosmetyki

Nawet najbardziej trwały makijaż musi być czasem poprawiany. Nie zapomnij zabrać paru najważniejszych kosmetyków, dzięki którym będziesz mogła go naprawić. Zazwyczaj wystarcza do tego tusz, puder, szminka bądź błyszczyk i róż.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec - aż 97 utworów! Poznaj TOP sezonu 2020
Eksperci radzą - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny

Eksperci radzą - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny

Eksperci radzą - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny

Przeczytaj całość