Czy musicie zatańczyć pierwszy taniec na weselu? Zachowajcie zdrowe podejście do tego tematu!

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 18.08.2020

Czy musicie zatańczyć pierwszy taniec na weselu? Zachowajcie zdrowe podejście do tego tematu!
Pierwszy taniec na weselu to dla Was zbyt duży stres? Zastanawiacie się nad rezygnacją z tej wyjątkowej tradycji? Wcale nie musi tak być! Istnieje mnóstwo ciekawych alternatyw, którymi można zastąpić Wasz pierwszy taniec. Zobaczcie, jak w łatwy sposób sprawdzić, czy dobrze czujecie się na parkiecie i przekonajcie się, że pierwszy taniec na weselu to przyjemność, a nie przykry obowiązek.


Skorzystaj z porad doświadczonego trenera:


Pierwszy taniec na weselu to tradycja, nie obowiązek!

Pierwszy taniec na weselu dzięki tradycji zyskał bardzo poważną rangę i stał się niejako obowiązkowym punktem programu wesela. Aby podszlifować swoje umiejętności, pary młode na kilka miesięcy przed weselem zapisują się na kurs pierwszego tańca, ucząc się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Aby przygotować spektakularne show, narzeczeni często wybierają choreografię z dużą ilością skomplikowanych kroków i figur. Jednak to, co jest w pierwszym tańcu najważniejsze to zdrowe podejście do tego tematu. 


Istnieje możliwość, że nie czujecie się komfortowo w tańcu, jesteście nieśmiali lub zwyczajnie nie jesteście pewni, czy macie do tego predyspozycje. Jest także kilka sposobów na to, aby to sprawdzić. Jednym z nich jest po prostu spróbowanie lekcji tańca. Bardzo często zdarza się, że pary młode nie są przekonane o tym, czy chcą zatańczyć swój pierwszy taniec i czy opanują przygotowaną przez instruktora choreografię, Aby ocenić predyspozycje i sprawdzić, jak czujecie się w tańcu, warto udać się na chociażby jedną lekcję próbną. Jeśli poinformujecie instruktora o swojej niepewności, zwróci on szczególną uwagę na to, jak się poruszacie na parkiecie i czy dobrze czujecie rytm. W ten sposób, jeśli zdecydujecie, że chcecie kontynuować lekcje, instruktor będzie mógł dostosować choreografię w pełni indywidualnie do Waszych potrzeb i predyspozycji.

Kurs pierwszego tańca online - alternatywa dla niezdecydowanych

Doskonałą alternatywą dla par, które nie są przekonane do tego, czy chcą tańczyć pierwszy taniec na weselu jest zakup kursu tańca online. Pierwszy Taniec Online to samodzielna nauka pierwszego tańca poprzez video, bez konieczności wychodzenia z domu. Za pomocą kursu video prowadzonego przez wykwalifikowanych instruktorów, możecie krok po kroku zgłębiać tajniki wybranej przez Was choreografii. 


Kurs Tańca Online jest szczególnie dedykowany parom, które w ciągu dnia dysponują bardzo ograniczoną ilością wolnego czasu. Niemniej jednak sprawdzi się rewelacyjnie również jako kurs testowy. Zakup choreografii online pozwoli Wam przekonać się, jak czujecie się w tańcu, czy odpowiada Wam tego typu sytuacja i czy chcielibyście zatańczyć pierwszy taniec na Waszym weselu. Jeśli tak - to świetnie! Jako, że wykupiliście już choreografię, możecie kontynuować kurs i poznawać kolejne kroki i figury taneczne - i to bez wychodzenia z domu. A nawet jeśli pierwszy taniec nie przypadnie Wam do gustu, przynajmniej utwierdzicie się w przekonaniu, że nie macie ochoty wykonywać go na Waszym weselu. Dodatkowym atutem nauki pierwszego tańca online jest fakt, że gotowa choreografia kosztuje zwykle mniej niż wykupienie próbnej lekcji u instruktora. Z tego względu jeśli ostatecznie zrezygnujecie z pierwszego tańca na Waszym weselu, sam koszt spróbowania i upewnienia się w Waszej decyzji może okazać się w efekcie dużo niższy.


Kurs tańca online jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zatańczyć pierwszy taniec na weselu, ale wstydzą się ćwiczyć w obecności instruktora. W takim wypadku lekcje w domowym zaciszu, przed ekranem komputera, pozwolą Wam wynieść z nich znacznie więcej dobrej zabawy i zaoszczędzą niepotrzebnego stresu. Ponadto dzięki pakietowi zakupionemu w Internecie macie możliwość uruchomienia kursu w najbardziej dogodnym dla Was momencie. Nie ogranicza Was ani dyspozycyjność instruktorów, ani konkretne godziny pracy studia. Jeśli więc natłok obowiązków znów zwali Wam się na głowę, nie będziecie musieli przekładać lub co gorsza całkiem odwoływać lekcji. To wspaniała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności tanecznych i nauki czegoś zupełnie nowego!


Decydując się na kurs tańca online możecie wybierać spośród mnóstwa gotowych choreografii przygotowanych przez doświadczonych instruktorów. Większość par rezygnuje z wysokiego komfortu, jaki niesie za sobą Kurs Tańca Online z obawy o mniej profesjonalne i precyzyjne przygotowanie choreografii. Jednak pomyślność kursu nie zależy od konkretnego sposobu, a od podejścia i doświadczenia instruktora. Profesjonalnie przygotowany internetowy kurs tańca jest więc nie tylko bardzo wygodny, ale i równie skuteczny, jak tradycyjne lekcje. 

A co jeśli pierwszy taniec na weselu nie jest dla Was komfortowy?

Zaskoczcie gości inną atrakcją 

Bardzo ciekawym pomysłem często wykorzystywanym na weselach jest zastąpienie pierwszego tańca inną atrakcją. Istnieje mnóstwo gier i zabaw weselnych, które możecie zaproponować swoim gościom w zamian. Świetną alternatywą może być zaproszenie gości do wspólnego tańca już na początku uroczystości weselnej. Zdarza się, że pary młode decydują się na zastąpienie tradycyjnego pierwszego tańca np.: wspólnym polonezem. Takie rozwiązanie pomoże Wam oswoić się z byciem na parkiecie i sprawi, że będzie Wam o wiele raźniej w tańcu. Tym samym, Waszym gościom zagwarantujecie świetną zabawę, jednocześnie unikając skupienia ich wzroku wyłącznie na Was. O pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu wspólnego tańca możecie poprosić Waszego DJ’a lub zespół weselny, który na pewno zrobi to z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem.


Jeśli jednak zależy Wam na podtrzymaniu tradycji weselnej, ale jednocześnie wiecie, że nie czujecie się w tańcu komfortowo, nie musicie wcale od razu odtańczyć całej ponad dwuminutowej choreografii. Wystarczy, że wejdziecie na parkiet i wraz z ukochanym lub ukochaną pokołysacie się w rytm muzyki. A w wersji dla odważniejszych - możecie nawet wzbogacić swój pierwszy taniec na weselu o kilka obrotów. Podejmując decyzję o zatańczeniu pierwszego tańca przede wszystkim nie należy obawiać się kompromitacji. Wasi goście doskonale Was znają i zapewne wiedzą, jeśli w tańcu nie czujemy się najlepiej. Tym bardziej z pewnością docenią każdy wysiłek i starania jakie włożyliście w przygotowanie tańca. Pamiętajcie również, że tego dnia najważniejsze jest to abyście czuli się komfortowo i swobodnie, a przez cały czas trwania wesela powinna towarzyszyć Wam radość. 

Nie bójcie się powiedzieć “NIE”

Całkowita rezygnacja z pierwszego tańca na weselu to niełatwa decyzja. Przełamanie schematów i odejście od wieloletniej tradycji wymaga wiele odwagi, czasem jednak może być kluczowe dla Waszego samopoczucia. Pierwszy taniec na weselu ma być nie tylko atrakcją dla gości, ale także miłym doświadczeniem dla Was i okazją do celebrowania tej wyjątkowej chwili. Właśnie dlatego w żadnym wypadku nie powinniście się do tego zmuszać. 


Jeśli przeżywacie poważny dylemat w kwestii pierwszego tańca, zastanówcie się co byście zrobili, gdyby zamiast tańczenia, starodawna tradycja nakazywała śpiewanie. Czy też przymusilibyście się do wykonania piosenki przed tak liczną publicznością, jaką stanowią goście weselni? To tylko przykład, a w miejsce śpiewu możecie wstawić cokolwiek innego. To proste porównanie ma na celu uświadomienie tego, że pierwszy taniec na weselu pod przymusem nie jest ani niczym przyjemnym, ani potrzebnym zwłaszcza w tak szczególnym dniu, jakim jest dzień Waszego ślubu. Dlatego, jeśli próbowaliście się przekonać, ale wciąż całymi sobą czujecie, że nie powinniście tańczyć - po prostu, nie róbcie tego. W końcu to Wasz dzień i jak najbardziej, macie prawo czuć się dobrze podczas uroczystości weselnej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Atrakcje na wesele - 11 wyjątkowych propozycji, które zaskoczą Waszych gości
Muzyka na pierwszy taniec - jaką wybrać? Najlepsze piosenki na pierwszy taniec