Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zapisz się do newslettera!

Zgarniaj rabaty, otrzymuj info o konkursach i nowościach!

Często zadawane pytania

(P- pytanie, O- odpowiedź)

P: Taniec w Krakowie ?

O: Tylko w Studio Tańca Pierwszy Taniec :)

P: Planujemy nauczyć się pierwszego tańca. Ile wcześniej powinniśmy zapisać się na zajęcia?
O: Niezależnie czy są to lekcje indywidualne, czy zajęcia w grupie najlepiej rozpocząć naukę  5-8 tygodni przed datą przyjęcia. Jeśli para ma znacznie mniej czasu prosimy o kontakt, postaramy się zrobić wszystko, co możliwe, by zdążyć z nauką pierwszego tańca.


P: Ile wcześniej powinniśmy skontaktować się w celu zapisania na kurs/lekcje indywidualne?
O: W przypadku zajęć grupowych warto około 2,5 miesiąca wcześniej zobaczyć w grafiku jak kształtują się terminy zajęć, by wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Jeśli chodzi o lekcje indywidualne, to najlepiej skontaktować się z nami około 10 dni wcześniej, przed planowanym rozpoczęciem zajęć. Oczywiście w przypadku mniejszej ilości czasu prosimy o kontakt, postaramy się zrobić wszystko, co możliwe, by zdążyć z nauką pierwszego tańca.


P: Jakie obuwie należy zabrać na zajęcia?
O: Na każdej sali obowiązuje obuwie zamienne. Najlepiej, by były to wygodne buty np. półbuty, balerinki lub obuwie sportowe, bez mocno podgumowanej podeszwy. W przypadku przyszłej Pani Młodej należy zapytać instruktora na które z kolei zajęcia najlepiej zabrać buty ślubne /lub podobne/, by w nich przećwiczyć układ.


P: Ile lekcji indywidualnych potrzeba, by nauczyć się pierwszego tańca?
O: Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia zauważyliśmy, że najczęściej pary wykupują u nas 4 godziny, jednak na to pytanie odpowiedź jest trudna do udzielenia jednoznacznie. Każda para jest inna, ma inne tempo nauki oraz indywidualne predyspozycje taneczne, czy oczekiwania co do stopnia trudności układu. Z tego powodu ilość lekcji może nieco się różnić i trudno ją ostatecznie określić.


P: Jaki taniec wybrać na pierwszy taniec? Czy wypada zatańczyć coś mniej klasycznego?
O: Na kursach grupowych proponujemywalc wiedeński, od kilku lat króluje na pierwszy taniec lub  walc angielski, ze względu na jego symbolikę (zakochanej pary) oraz łatwe kroki i wolny rytm. Na lekcjach indywidualnych, oprócz walca na pierwszy taniec można nauczyć się również innego tańca towarzyskiego (tango, foxtrot, rumba, itp.), układu przygotowanego specjalnie do wybranej przez parę piosenki, miksu tanecznego (do połączonych kilku utworów, zazwyczaj zawierającego luźną formułę), układu z filmu (Dirty Dancing, Czułe Kłamstwa), układu z internetu. Wszystko zależy od możliwości i fantazji pary.


P: Jaki utwór wybrać na pierwszy taniec i ile powinien trwać?
O: Tutaj przygotowaliśmy listę najczęściej wybieranych piosenek na pierwszy taniec: ZOBACZ LISTĘ Są tam utwory pasujące zarówno do walca angielskiego, jak i innych tańców, również „2 na 1”. Taniec nie powinien być dłuższy niż 1,5-2,5min. 


P: Wybraliśmy już wcześniej piosenkę na pierwszy taniec, ale nie jesteśmy pewni czy będzie odpowiednia. Czy trzeba ją ze sobą przynosić
O:  Jeśli macie „swoją” piosenkę to świetnie, trzeba ją zabrać ze sobą na cd (na salę w Węgrzcach i BAJLA może być pendrive). Oczywiście instruktor z przyjemnością doradzi i przygotuje układ do tego utworu. Jeśli nie jesteście pewni, czy utwór nadaje się na pierwszy taniec, to możecie go nas przesłać link na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub wybrać kilka innych utworów i zabrać ze sobą na salę. Instruktor na pewno doradzi, który będzie dla Was najlepszy


P: Jaki utwór jest najczęściej wybierany?
O:  Nie ma najczęściej wybieranego utworu, co rok tendencja jest nieco inna, w zależności od panującej mody. Od kilku sezonów na lekcjach indywidualnych często wybierany jest walc wiedeński "Z nocy i dni", oraz Kancelaria - "Zabiorę Cię". Często są to utwory w języku angielskim, które pasują tematycznie do pierwszego tańca, a są w danym momencie "na topie".


P: Czy orkiestra będzie potrafiła zagrać nasz utwór w odpowiednim rytmie, takim jak w oryginale?
O: Wszystko zależy od doświadczenia zespołu oraz znajomości wybranego utworu. Dla pewności można poprosić orkiestrę, by puściła piosenkę z płyty/pliku.


P: Wybraliśmy miks na pierwszy taniec. Jak mamy przygotować się do lekcji?
O:  Przede wszystkim należy przyjść na pierwszą lekcję z plikiem nagranym na nośnik, ewentualnie z utworami,które mają składać się na miks. Trener doradzi, ile najlepiej dany utwór powinien trwać i uzgodni wspólnie z parą listę piosenek i czas ich trwania. Kolejną ważną rzeczą jest zaplanowanie odpowiedniego czasu przed weselem, który będzie poświęcony na taniec do miksu, ponieważ jest to bardziej czasochłonne, niż choreografia do jednego utworu. Jeśli nie macie pomysłu na miks, można skorzystać z gotowych utworów zamieszczonych w internecie lub skorzystać z pomocy naszego pracownika, który za opłatą (od 50-100zł) profesjonalnie zmiksuje wybrane utwory.


P: Nie wiem jakim tańcem jest utwór, który wybraliśmy. Czy możemy liczyć na pomoc?
O:  Prześlij nam link do utworu, instruktor udzieli odpowiedzi najszybciej jak to będzie możliwe.


P: Czy terminy kolejnych spotkań ustalimy z instruktorką?
O: Wszystkie terminy należy ustalać pod numerem telefonu: 601 800 878, instruktorki otrzymują tylko bieżący grafik.

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Skontaktuj się z nami, z przyjemnością na nie odpowiemy.

Wiesz już wszystko na temat naszej oferty i nauki tańca? Zapisz się na wybrane zajęcia :)

Napisz do nas e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zadzwoń pod numer 601-800-878 (pon- sob od 9 do 20).

Taniec w Krakowie jest bardzo popularny, a co za tym idzie można spotkać szeroką ofertę szkół tańca. Nasze studio tańca wyróżnia indywidualne podejście do klientów, luźna atmosfera oraz autorski program zajęć.